Переможці премії «Оскар-2018»: «Форма води», «Темні часи» і «Дюнкерк»
У Голлівуді завершилася 90-а церемонія нагородження «Оскар». Дізнайтеся, хто пішов цієї ночі додому із золотою статуеткою.
Мелодраматичне фентезі «Форма води» офіційно стало Кращим фільмом 2017 року за версією Американської кіноакадемії й принесло довгоочікуваний «Оскар» мексиканському режисерові Гільєрмо дель Торо. Всього історія кохання німої прибиральниці у втіленні Саллі Хокінс та загадкової амфібної істоти, яку жінка зустрічає в секретній науковій лабораторії, зібрала 4 статуетки.
«Оскар» за Кращого актора поїде за океан до Великої Британії разом з Гері Олдманом, який втілив Вінстона Черчілля в байопіку «Темні часи». Перемога настільки вразила актора, що він на кілька секунд навіть втратив дар мови, але після подякував колегам, Черчіллю та своїй 99-річній матері.
Другу статуетку в своїй кар'єрі отримала минулої ночі Френсіс Макдорманд за головну жіночу роль в драмі Мартіна МакДони «Три білборда на кордоні Еббінгу, Міссурі». Під час своєї промови актриса попросила встати всіх жінок-номінантів, відзначивши, як їх багато, і що завтра з ними можна буде зв'язатися щодо нових проектів, після чого ведучий Джиммі Кіммел сказав, що МакДорманд повинна отримати за цю надихаючу промову «Еммі».
Кращим актором другого плану став Сем Рокуелл за свою гру в драматичній картині «Три білборда на кордоні Еббінгу, Міссурі». Також не було сюрпризів в категорії Краща актриса другого плану — з «Оскаром» додому пішла Еллісон Дженні, яка зіграла жорстоку мати фігуристки Тоні Хардінг в байопіку «Я, Тоня».
Незважаючи на те, що в цьому році в акторських категоріях не було переможців-афроамериканців, «Оскар» за Кращий оригінальний сценарій дістався творцеві «Пастки» Джордану Пілу, і він став першим темношкірим сценаристом в історії церемонії, якого вшанували нагородою в цій категорії.
3 «Оскара» отримав військовий фільм Крістофера Нолана «Дюнкерк», який був відзначений в категоріях Кращий монтаж, Кращий монтаж звуку і Краще зведення звуку. По 2 рази Академія відзначила картину «Темні часи», фантастику «Той, хто біжить по лезу 2049» та мультфільм «Коко».
В кінці церемонії Кіммел подякував усім і вибачився перед Меттом Деймоном за те, що у них закінчився час, як ведучий зазвичай робить на своєму шоу «Джиммі Кіммел в прямому ефірі».
Переможці премії «Оскар-2018»:
Кращий фільм:
- «Клич мене своїм ім'ям»
- «Дюнкерк»
- «Секретне досьє»
- «Примарна нитка»
- «Форма води»
- «Три білборда на кордоні Еббінга, Міссурі»
- «Пастка»
- «Темні часи»
- «Леді Берд»
Кращий режисер:
- Крістофер Нолан («Дюнкерк»)
- Гільєрмо дель Торо («Форма води»)
- Джордан Піл («Пастка»)
- Грета Гервіг («Леді Берд»)
- Пол Томас Андерсон («Примарна нитка»)
Кращий актор:
- Тімоті Шаламе («Клич мене своїм ім'ям»)
- Деніел Дей-Льюїс («Примарна нитка»)
- Деніел Калуя («Пастка»)
- Гері Олдман («Темні часи»)
- Дензел Вашингтон («Роман Ізраел, Esq.»)
Краща актриса:
- Саллі Гокінс («Форма води»)
- Френсіс МакДорманд («Три білборда на кордоні Еббінга, Міссурі»)
- Марго Роббі («Я, Тоня»)
- Сірша Ронан («Леді Берд»)
- Меріл Стріп («Секретне досьє»)
Кращий актор другого плану:
- Віллем Дефо («Проект „Флорида“»)
- Вуді Гаррельсон («Три білборда на кордоні Еббінга, Міссурі»)
- Річард Дженкінс («Форма води»)
- Крістофер Пламмер («Всі гроші світу»)
- Сем Роквелл («Три білборда на кордоні Еббінга, Міссурі»)
Краща актриса другого плану:
- Мері Джей Блайдж («Ферма „Мадбаунд“»)
- Еллісон Дженні («Я, Тоня»)
- Леслі Менвілл («Примарна нитка»)
- Лорі Меткаф («Леді Берд»)
- Октавія Спенсер («Форма води»)
Кращий оригінальний сценарій:
- Гільєрмо дель Торо, Ванесса Тейлор («Форма води»)
- Грета Гервіг («Леді Берд»)
- Джордан Піл («Пастка»)
- Мартін МакДона («Три білборда на кордоні Еббінга, Міссурі»)
- Емілі Ст. Гордон, Кумейл Нанджіані («Любов – хвороба»)
Кращий адаптований сценарій:
- Аарон Соркін («Гра Моллі»)
- Джеймс Айворі («Клич мене своїм ім'ям»)
- Скотт Нойстедтер, Майкл Х. Вебер («Горе-творець»)
- Джеймс Менголд, Скотт Френк, Майкл Грін («Логан»)
- Вергілій Вільямс, Ді Ріїс («Ферма „Мадбаунд“»)
Кращий композитор:
- Ганс Циммер («Дюнкерк»)
- Александр Деспла («Форма води»)
- Джонні Грінвуд («Примарна нитка»)
- Джон Вільямс («Зоряні війни: Останні джедаї»)
- Картер Беруелл («Три білборда на кордоні Еббінга, Міссурі»)
Кращий оператор:
- Роджер Дікінс («Той, хто біжить по лезу 2049»)
- Брюно Дельбоннель («Темні часи»)
- Гойт Ван Хойтема («Дюнкерк»)
- Рейчел Моррісон («Ферма „Мадбаунд“»)
- Дано Лаустсен («Форма води»)
Кращий анімаційний фільм:
- «Бебі Бос»
- «Мисливиця»
- «Коко»
- «Фердинанд»
- «З любов'ю, Вінсент»
Кращий фільм іноземною мовою:
- «Фантастична жінка»
- «Образа»
- «Тіло і душа»
- «Нелюбов»
- «Квадрат»
Кращий документальний фільм:
Кращі візуальні ефекти:
- «Той, хто біжить по лезу 2049»
- «Вартові Галактики 2»
- «Конг: Острів черепа»
- «Зоряні війни: Останні джедаї»
- «Війна за планету мавп»
Кращі костюми:
Кращий грим і зачіски:
- «Темні часи»
- «Вікторія і Абдул»
- «Чудо»
Кращий художник-постановник:
Кращий монтаж:
Кращий монтаж звуку:
Краще зведення звуку:
Кращий короткометражний ігровий фільм:
- «DeKalb Elementary»
- «The Eleven O’Clock»
- «My Nephew Emmett»
- «The Silent Child»
- «Watu Wote: All of us»
Кращий короткометражний анімаційний фільм:
Кращий короткометражний документальний фільм:
Краща пісня:
- Суфьян Стівенс — «Mystery of Love» («Клич мене своїм ім'ям»)
- Мері Джей Блайдж, Рафаель Саадик, Таура Стінсон — «Mighty River» («Ферма „Мадбаунд“»)
- Крістен Андерсон-Лопес, Роберт Лопес — «Remember Me» («Коко»)
- Коммон, Дайан Воррен — «Stand Up for Something» («Маршалл»)
- Бендж Пасік, Джастін Пол — «This Is Me» («Найвеличніший шоумен»)